ROZWAŻANIE

Jak znaleźć Jezusa w swoim życiu? Jak utrzymać swoją przyjaźń z Nim?

Powinieneś ofiarować Mu każdy moment swojego życia. Módl się w ten sposób. Może czasem wydaje Ci się, że On nie zwraca na Ciebie uwagi i Cię nie wysłuchuje. On wie, czego naprawdę potrzebujesz.

Rozmawiaj z Nim często, tak jak z dobrym przyjacielem. Opowiadaj Mu o tym, co przeżywasz. Zadawaj Mu pytania. Proś Go o radę. On Cię słucha i zawsze Ci odpowie. Przez Słowo z Pisma Świętego czy lektury duchowej. Czasem przez napis na plakacie, czasem przez wydarzenie, czasem przez drugiego człowieka, a czasem w Twoim sercu… Odpowie Ci zawsze, choć nie zawsze natychmiast.

Bóg ma poczucie humoru, więc nie zdziw się, kiedy Jego odpowiedź, czy sama forma odpowiedzi Cię zaskoczy. Mów do Niego często i słuchaj uważnie. On Cię słucha.

Pan Jezus powiedział do pewnej mistyczki:

„Nieliczni są ci, którzy przychodzą do Mnie jak do umiłowanej rodziny. Chcę, aby się mnie więcej nie bano, aby wiedzieli, że Moje Serce pełne miłości zawsze oczekuje, aby rozmawiano ze Mną, jak z umiłowanym bratem. Będę przychodził do Ciebie, aby słuchać, jak mówisz do Mnie. Lubię słuchać Twej mowy nie ze względu na jej treść, lecz po prostu dlatego, że do Mnie mówisz. Szukam u was zwrócenia się sercem do Serca. Ja wzywam, Ty przynajmniej daj odpowiedź”.

 

POMÓDL SIĘ

Panie Jezu, dziękuję Ci za dar Eucharystii. Dziękuję Ci, że mogę uczestniczyć we Mszy Świętej. Ty umarłeś za mnie na krzyż – pamiątkę tego wydarzenia mogę dostrzec w każdej Mszy Świętej, gdy kapłan łamie Hostię w trakcie śpiewu „Baranku Boży”. Pragnę coraz bardziej świadomie uczestniczyć w Eucharystii.

Maryjo, Ty która miałaś Jezusa na co dzień, dopomóż mi, bym dobrze przeżywał spotkanie z Bogiem. Spraw, bym nigdy nie przeszedł obojętnie obok Jezusa. Dziękuję Ci, że urodziłaś dla mnie Jezusa i wciąż mi Go dajesz. Amen.

 

ZADANIE

Zastanów się, w jakich wydarzeniach, sytuacjach tego tygodnia dnia Bóg pokazuje Ci swoją miłość? Przeczytaj pierwsze dwa rozdziały Listu do Efezjan (Ef 1-2).