ZAJRZYJ DO PISMA ŚWIĘTEGO

 

Ewangelia według św. Marka (Mk 5,25-34)

„A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: «Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa». Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: «Kto się dotknął mojego płaszcza?» Odpowiedzieli Mu uczniowie: «Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął». On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. 33 Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. On zaś rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości!»”.

 

ROZWAŻANIE

Kobieta była pewna, że Jezus ją uzdrowi – wiele już wycierpiała od wielu lekarzy, którzy nie potrafili w żaden sposób jej pomóc. Wierzyła, że samo dotknięcie płaszcza Jezusa ją uzdrowi. Nie poddawała się. W jej sercu nadzieja na zdrowie przezwyciężyła ból. Wiara oraz jej szczerość sprawiły, że została uzdrowiona. Każdy z nas, doświadczając bólu lub choroby powinien z wiarą przychodzić do Jezusa.

 

POMÓDL SIĘ

Panie Jezu, Ty uzdrawiałeś ciała z chorób i dusze z grzechów. Obdarz chorych zdrowiem oraz łaskami, które są im do zbawienia potrzebne. Uchroń mnie od zaślepienia dobrami ziemskimi, żebym nigdy nie stracił wiary i potrafił żyć w przyjaźni z Tobą i bliźnimi. Pragnę odczytywać Twoją wolę w codzienności i móc ją przyjmować. Udziel mi pomocy w moich utrapieniach.

Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, wstawiaj się za nami. Amen.

 

ZADANIE

Odmów akty: wiary, nadziei, miłości i żalu intencji wszystkich tych, którzy: prosili cię o modlitwę, którym obiecałeś modlitwę, którzy modlą się za ciebie oraz którzy potrzebują Twojej modlitwy.