ROZWAŻANIE

Niesamowite jest to, że Bóg za każdym razem nam przebacza. Ta cecha – miłosierdzie – powinna również i nam towarzyszyć w naszym życiu codziennym. Nie możemy chować długo urazy do brata. Powinniśmy przebaczać każdemu kto o to prosi, tym bardziej jeśli szczerze postanawia poprawę.

 

ZAJRZYJ DO PISMA ŚWIĘTEGO

Ewangelia wg św. Łukasza (Łk 10,30-37)

Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: “Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»

 

POMÓDL SIĘ

Witaj Królowo Matko Miłosierdzia, życie słodyczy i nadziejo nasza witaj
Do Ciebie wołamy wygnańcy synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

 

ZADANIE

Odmów Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji przystąpienia do spowiedzi tych, którzy dawno u niej nie byli.