Dnia 11 września br. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas pierwszych oraz kilku uczniów klas starszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie uczestniczyło w comiesięcznym nocnym czuwaniu archidiecezji częstochowskiej.

Grono pedagogiczne oraz uczniowie spotkanie z Maryją rozpoczęli od Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. A było to jubileuszowe czuwanie, w czasie którego Wspólnota szkolna dziękowała Bogu i swojej Patronce Pani Jasnogórskiej za 30 lat działalności szkoły. Podczas modlitwy zgromadzeni wierni rozważali przywoływane przez młodzież wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego. Po głębokim zastanowieniu i nowych refleksjach rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Ten piękny późny wieczór i noc zakończyła się Mszą świętą, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Przybylski.

Dzięki fantastycznej organizacji i zaangażowaniu wielu osób w przygotowanie i prowadzenie modlitwy, młodzież uczestnicząca w czuwaniu mogła zobaczyć jak pięknym darem jest tak bliska modlitwa z Maryją i spojrzeć na wiele spraw, radości i problemów inaczej.

relacja: Weronika Bareła i Maria Kokot

Więcej fotografii w galerii…