Wycieczka do Izraela

luty 2019

Zebranie organizacyjno-informacyjne 25.10.2018, godz. 16.30

przed zebraniem z rodzicami, sala nr 5

Przewidywany termin:

03.02.2019-10.02.2019

Koszt:

1200 pln (200 płatne do 30.10.2018+ 1000 pln płatne do 30.11.2018+ 800 $ płatne do 15.01.2018)

Środek transportu: samolot, rejsowe autobusy izraelskie, wynajęty bus nad Morze Martwe

Świadczenia: bilet samolotowy, ubezpieczenie, transfer z/na lotnisko, 7 noclegów, 7 śniadań, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety na transport publiczny w Izraelu, koszt transportu prywatnego

Dodatkowe koszty ponoszone przez uczestnika: posiłki, z wyjątkiem śniadań

Program:

Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Tabha, Kafarnaum, Jerycho, Góra Błogosławieństw, Morze Martwe, Qumran

Informacja: Joanna Będkowska

Tel. 602384332, e-mail j_bedkowska1@interia.pl

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 h przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Tel- Avivu Transfer do hostelu Jerozolimie, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ
Zwiedzanie Jerozolimy. Przejście na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania-Ogrodu Getsemani. W drodze zwiedzanie kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał). Wizyta w grobie Maryi, leżącym u stóp Góry Oliwnej. Następnie udamy się w kierunku Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu, pozostałość Wielkiej Świątyni Jerozolimskiej. oraz Świątynię Skały, miejsca święte dla muzułmanów.

3 DZIEŃ

Zwiedzanie Jerozolimy. Droga Krzyżowa, ostatnią drogą Jezusa. Po drodze odwiedzimy Kościół św. Anny oraz miejsce więzienia Chrystusa. Na końcu Drogi Krzyżowej znajduje się najświętsze miejsce kultu chrześcijan-Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida.

4 DZIEŃ

Zwiedzanie Jerozolimy. Dzielnica Mea Sherim gdzie mieszkają ortodoksyjni Żydzi.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem, miasta gdzie narodził się Jezus i gdzie powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie. Po zwiedzeniu Bazyliki, spacer betlejemskimi uliczkami w stronę Groty Mlecznej. Biała Grota jest miejscem, gdzie według wierzeń Jezus karmiony był przez matkę. Następnie ruszamy w stronę Pola Pasterzy, skąd według tradycji pasterze mieli dostrzec Gwiazdę Betlejemską.

6 DZIEŃ

Zwiedzanie Jerozolimy podczas którego zobaczymy nowoczesną (żydowską) część miasta, następnie przejazd do Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z kilku części, m.in. Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion (przechowuje się tu dane ofiar Holokaustu), Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście.

7DZIEŃ
Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie . Następnie zwiedzanie Góry Błogosławieństw, na której Jezus wygłosił swe najsłynniejsze kazanie. Z tego miejsca rozpościera się najwspanialszy widok na Jezioro Galilejskie. Następnie zobaczymy Kafarnaum, wioskę rybacką gdzie Jezus spędził dużą część swego dorosłego życia.

8 DZIEŃ

Morze Martwe- plaża Kalia, zatrzymamy się na postój, podczas którego będzie możliwość kąpania się w Morzu Martwym. Qumran-jaskinie zamieszkiwane przez sektę esseńczyków, którzy pozostawili po sobie słynne zwoje.

9 DZIEŃ

Wymeldowanie z hotelu, wyjazd na lotnisko w Tel Avivie