Dnia 6.02.2020 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie,  jak co roku odbył się Dzień Powołaniowy. Szkoła gościła dwie wyjątkowe osoby, Ks. Tomasza Wasilewskiego – paulistę i Siostrę Aleksandrę Szyborską – paulistkę.

Każda z klas uczestniczyła w dwóch spotkaniach, które poprowadzili, zaproszeni Goście. Ks. Tomasz , opowiadał o swoim nawróceniu, pokazywał licealistom krótkie filmiki swojego autorstwa, związane z powołaniem,  mówiące o miłości do Boga,  o radości ludzi wierzących.  Mówił nam o swoich ślubach i święceniach. Porównał miłość osób, które oddały się Bogu w pełni, do miłości małżeńskiej – „na całe życie, tylko z tą jedną, wybraną osobą” . Młodzież z zainteresowaniem słuchała słów Prezbitera.

Siostra Aleksandra Szyborska,  opowiadała o swojej pracy w radiu Jasna Góra, o tym jak, to jest być siostrą zakonną, jak czuje miłość Boga i jak Mu ją okazuje, jak Mu służy. Zaznaczyła, podobnie jak Ks. Tomasz, że ten rodzaj miłości jest na całe życie, że życie jest pełne, dzięki Jezusowi, dzięki Panu Bogu. Spotkania, które Siostra prowadziła, kończyła modlitwą. Wszyscy bardzo mocno modlili się. „Dziękuje za to spotkanie, czułam się słuchana.” – powiedziała Siostra do młodzieży.

Między spotkaniami licealiści uczestniczyli, jak co tydzień w czwartek we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Tomasz, w czasie której modlili się za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania.

Wspólnota naszej szkoły z całego serca dziękuje za ten wyjątkowy dzień Ks. Tomaszowi Wasilewskiemu i Siostrze Aleksandrze Szyborskiej.

Tekst: Wiktoria Włodarska

Więcej fotografii w galerii…