W dniach 22-23.02.2018 uczniowie klasy I liceum uczestniczyli w warsztacie  edukacyjnym “Sejm Polski / Warszawa w okresie okupacji i powstania warszawskiego / Giełda papierów wartościowych / Muzeum Pieniądza”

Oto krótka relacja.

Pierwszy z warsztatów, w których uczestniczyliśmy odbył się w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych na prawdziwym planie zdjęciowym. Dzięki okularom VR można być naprawdę w środku planu filmowego. Poznaliśmy etapy produkcji filmu i osoby najważniejsze w tym procesie. Przeżyliśmy też najprawdziwszą lekcję kostiumografii w praktyce!!!

Zwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego i wzięliśmy udział w warsztacie “Szlakiem Powstania Warszawskiego i oporu Warszawiaków wobec niemieckiego okupanta”.

Następnie –  lekcja przedsiębiorczości w praktyce. Odwiedziliśmy Giełdę Papierów Wartościowych i uczestniczyliśmy w lekcji na temat funkcjonowania giełdy i inwestowania w akcje.
Jedno jest pewne: MAMY HOSSĘ! 🙂

W Centrum Pieniądza odbyły się zajęcia o bankach i bankowości na przestrzeni dziejów, Narodowym Banku Polskim i marzeniach o bogactwie. Prawdziwa sztabka złota pobudziła wyobraźnię!

A na koniec wizyta w Sejmie.

Więcej zdjęć w galerii…