Wielki post to czas refleksji, postanowień, czas lepszych zmian w naszym życiu. Okres przed jego rozpoczęciem jest początkiem rozważań i przemyśleń. Motyw przemijania i śmierci to nieodłączny element owych refleksji, dlatego też szkolne koło teatralne pod przewodnictwem pani Justyny Niskiej przygotowało niezapomniany występ dotyczący właśnie tej tematyki. „Nie tylko Dziady” to przedstawienie, które zostało wyreżyserowane z myślą o nadchodzącym Wielkim Poście, nieubłaganym przemijaniu i refleksji na temat własnego życia.

Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko. W dzień występu trema opuściła mury szkoły i wszystkie trzy inscenizacje wywołały należyty skutek – zachwyt publiczności. Spektakl składał się z powiązanych ze sobą tematycznie tekstów literackich, jednak głównym wątkiem przedstawienia było przesłanie zawarte w drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przekaz wzmocniły stroje aktorów i ich charakteryzacja. Na scenie pojawiły się anioły, straszne upiory oraz postacie z dramatu Szekspira pt. „Hamlet”.

Dzień owego spektaklu niewątpliwie głęboko zapadnie w pamięci społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że kariera młodej aktorskiej kadry nie zakończy się na tym przedstawieniu. Czekamy ze zniecierpliwieniem na kolejne występy naszych uczniów.

Tekst: Szymon Ziółek i Alicja Szulc, kl 2 LO
Fot. Igor Uroda