Po raz kolejny dla uczniów naszego liceum odbyły się zajęcia w ramach laboratorium biologiczno-chemicznego (autorskiego programu realizowanego w naszej szkole). Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie klasy 2b oraz wybrani uczniowie gimnazjum, szczególnie zainteresowani biologią. Uczestnicy rozszerzali zagadnienia związane z mikrobiologią. Temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem.

W ramach wieloletniej współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie zawsze otrzymujemy profesjonalną pomoc w organizowaniu zajęć laboratoryjnych. Zajęcia te są doskonałym uzupełnieniem lekcji biologii i chemii. Pomagają nie tylko opanować umiejętności niezbędne przy egzaminie maturalnym z tych przedmiotów, ale również doskonale przygotowywują do studiowania kierunków przyrodniczych czy medycznych.

Relacja i fotografie: prof. Renata Stencel

Więcej zdjęć w galerii…