W przeddzień 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości spotkaliśmy się w naszym kościele by uczcić ten ważny dla nas, Polaków dzień. Przygotowane przez p. prof. Justynę Niską spotkanie patriotyczne na długo zapadnie nam w pamięć.

Uczniowie I klas liceum przypomnieli nam tamte tragiczne dla Polski wydarzenia – utratę niepodległości na 123 lata oraz niezłomną walkę Polaków o jej odzyskanie. Śpiewając pieśni patriotyczne i piosenki legionowe poczuliśmy klimat tamtych lat, tamtej tęsknoty za wolną ojczyzną, wyczekiwania i spełnienia marzenia kilku pokoleń. Tradycja śpiewania pieśni patriotycznych jest żywa w naszej szkole od wielu, wielu lat – już nasi rodzice, którzy uczęszczali do tej szkoły mają w żywej pamięci tę tradycję (odbywały się nawet koncerty w częstochowskim ratuszu). Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście.

Nie marnujmy naszej wolności i doceńmy to, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kinkel IIIa KG

Więcej zdjęć w galerii…