Mamy ich! Całkiem nowe, świeże i świetnie rokujące na przyszłość – Pierwszaki!

Spore grono nowych uczniów od września rozpoczęło naukę w naszym najlepszym gimnazjum i liceum.
I właśnie w dniu dzisiejszym [13 października] złożyli oficjalne ślubowanie ucznia KG i KLO.

Uroczystość odbyła się w trakcie mszy św., na której przede wszystkim modliliśmy się za naszych ulubionych nauczycieli w przededniu ich święta – święta Edukacji Narodowej. Niech żyją nam, niech żyją nam, niech żyją długie lata…

Po mszy św. był krótki czas na okazanie wdzięczności naszym wspaniałym nauczycielom. Ich praca przyniosła niespodziewane owoce – a konkretnie… ananasy 🙂 Byliśmy bowiem świadkami narodzin nowej szkolnej tradycji – wręczania w ten dzień tych smacznych i pożywnych owoców.

Następnie udaliśmy się do kina na film pt. „Smoleńsk”.

tekst: Tomasz Kinkel, kl. IIIa KG

==============

 

13 października 2016 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się na Mszy Świętej.

Samo ślubowanie odbyło się w wyjątkowej i podniosłej atmosferze. Wniesienie sztandaru szkoły, przemówienie księdza skierowane do zgromadzonych… Następnie obejrzeliśmy przedstawienie związane z wyborami do samorządu szkolnego. W tym  szczególnym dniu młodzież mogła usłyszeć wartościowe słowa, nad którymi należy się zastanowić. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie otrzymali duchowe wsparcie tak potrzebne podczas ciężkiej pracy w roku szkolnym. Myślę, że każdy z nas zapamięta ten dzień i doceni to, że może należeć do społeczności szkolnej, która pielęgnuje wartości tak wyjątkowe dla każdego człowieka.

Potem nadszedł czas wyjścia do kina. W doskonałych nastrojach i przy dość ładnej pogodzie w grupach ruszyliśmy przed siebie. Po filmie, z pewną zadumą opuściliśmy kino.

To był dzień pełen wrażeń.

Mateusz Dawid, kl.1c KG

 

Więcej zdjęć w galerii…