Zaczęło się. Nowy rok szkolny 2016/2017 można oficjalnie uznać za otwarty. Wakacje minęły błyskawicznie, a uczniowie z bólem serca musieli ponownie stawić się w murach szkoły. W naszym gimnazjum i liceum wszystko zaczęło się tradycyjnie – od Mszy Świętej. W tym roku, wyjątkowo, obok księdza Pawła, Mszę sprawował nasz absolwent, ksiądz Piotr. Pierwsze kazanie tego semestru było naprawdę mocne – jak zawsze – i dotyczyło przede wszystkim unikania fałszywych proroków, oraz konieczności doceniania dobrych ludzi i wartości, którymi jesteśmy otoczeni.
Po Mszy głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Nawrocki, który powitał serdecznie wszystkich obecnych w kościele uczniów, nauczycieli, rodziców i oczywiście absolwentów 😉 Życzył wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości i wyraził nadzieję, że podczas wakacji nabraliśmy sił oraz energii do dalszej pracy.

Po krótkiej modlitwie uczniowie rozeszli się do klas wraz ze swoimi wychowawcami, a my, absolwenci, zostaliśmy jeszcze chwilę, by porozmawiać z nauczycielami i powspominać. Ja, szczerze mówiąc, chętnie zostałabym tu z Wami kolejny rok!

Tak więc – głowy do góry, koleżanki i koledzy 😉 Gwarantuję, że nie będzie wcale tak źle! Ten rok, jak i cały Wasz pobyt w szkole, minie naprawdę błyskawicznie. Jeszcze będziecie tęsknić 😉

tekst: Hela Motyl, absolwentka KLO

Więcej zdjęć w galerii…