4 lutego w był niezwykłym dniem w naszej szkole. Z dwóch powodów, pierwszy to Dzień Powołaniowy, a drugi to oczywiście Tłusty Czwartek. Tego dnia wszyscy mogliśmy posłuchać pięknego świadectwa Siostry Mateuszy oraz Ks. dr. Grzegorza Szumery i dwóch przemiłych kleryków. Siostra opowiadała nam o swojej drodze do zakonu, mówiła także o życiu przed święceniami i o niezwykłej historii, jaką przygotował dla niej Pan. Słowa Siostry skłoniły nas do wielu pytań o jej życie, o rodziców.

Cała nasza wspólnota mogła posłuchać także świadectwa Rektora Częstochowskiego seminarium oraz dwóch młodych Kleryków, którzy odkrywają swoją drogę. Masa pozytywnej energii i otwartości jaką pałali do nas przyszli księża wytworzyła naprawdę wspaniałą atmosferę. Następnie swoją historię opowiedział nam Ks. Rektor, która nas do głębi wzruszyła. Późniejszy grad pytań troszeczkę zaskoczył naszych gości lecz wspaniale i wyczerpująco na nie odpowiedzieli.

Tego dnia uczestniczyliśmy oczywiście w cotygodniowej eucharystii, oczywiście wraz z gośćmi. A po mszy świętej na osłodzenie dnia każdy dostał po pysznym pączku.

Z tego miejsca w imieniu całej naszej szkoły jeszcze raz serdecznie dziękuję naszym szanownym Gościom, za ich historię i cierpliwość dla nas i dla pytań jakie zadawaliśmy. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za organizację tego wspaniałego spotkania. Nie mogę także zapomnieć o samorządzie szkolnym bez którego nie byłoby słodkości na Tłusty Czwartek.

tekst: Szymon Ziółek, kl. 1 LO

Więcej fotografii w galerii…