W środę, 10 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole dzień pasji i projektów.

Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą rozpoczynającą Wielki Post. Po eucharystii zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, a osoby przedstawiające swoje projekty kończyły przygotowania do prezentacji.

Później zaczęliśmy zwiedzać, oglądać i słuchać rozmaitych opowieści o pasjach naszych kolegów i koleżanek.

Tego dnia mieliśmy okazję zobaczyć między innymi: hodowlę i wystawy psów rasowych, prezentację mikro-kontrolera Arduino, tajniki i triki bilardowe, mowę wachlarzy, a także ostatnie sukcesy klubu UKS „Katolik„ czy pasję żeglarstwa. Wszyscy byli zachwyceni wiedzą i zainteresowaniami naszych uczniów.

Oprócz pasji prezentowane były także różne projekty. Znalazły się wśród nich: Księżyc na fotografii, Miejscowości w Polsce o ciekawych nazwach, The guide for Częstochowa, „Wpływ różnych diet na zdrowie człowieka”, „Od źródła- historia kropli wody” oraz „Co jada się w krajach niemieckojęzycznych”. Te wspaniałe projekty przygotowane pod patronatem naszych nauczycieli, z pewnością wszystkich zaciekawiły.

Dzięki takiej inicjatywie cała nasza wspólnota może poznać siebie nawzajem z nieco innej, nie szkolnej i nie zawsze naukowej strony.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, nauczycielom i oczywiście organizatorom, na czele z p. prof. Ewą Szczepanik.

Relacja: Szymon Ziółek kl. 1LO

Więcej fotografii i prezentacja w galerii…