7.12.2015r. odbyło się coroczne spotkanie świętego Mikołaja z dziećmi z Domu Małego Dziecka i dziewczynkami ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Spotkanie przygotowali uczniowie 1kl KLO. Wystawili bajkę “O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Widać było, że zarówno zgromadzone dzieci i młodzież oraz wykonawcy świetnie się bawili w trakcie spektaklu. Objawiły się niewątpliwie niezwykłe talenty aktorskie. Trudno nie wspomnieć o żywiołowo szumiących drzewach, straszliwej złej królowej, podstępnej staruszeczce, czarującej, niewinnej Śnieżce, czy mężnym królewiczu. Śpiew, taniec i rozpacz barwnych, nieco wyrośniętych siedmiu krasnoludków doprowadzała widzów do szczerego śmiechu, a motylki i pszczółka ubarwiły spektakl. Na szczególną uwagę zasługują autorki i autorzy dekoracji, która zachwycała pomysłowością i profesjonalizmem. Zabawa była wspaniała, a burza oklasków sowicie nagrodziła aktorów.

Najważniejsze jednak było spotkanie ze świętym Mikołajem, na które wszyscy czekali. Powitany radosnymi okrzykami obdarował wszystkich zgromadzonych prezentami. Dziewczyny z SOW zaśpiewały Mikołajowi piosenki i serdecznie dziękowały za przybycie. Oczywiście Mikołaj każdemu obdarowanemu poświęcił uwagę, porozmawiał, składał życzenia i pozował do zdjęcia. Wykazał się iście anielską cierpliwością świętego i z całą pewnością sprawił dzieciom wiele radości.

Wszyscy, który uczestniczyli w spotkaniu wyszli szczęśliwi i zadowoleni, a uczniowie 1 kl KLO poczuli, jak wielką moc ma obdarowywanie innych.
Podziękowania specjalne kieruję do Pana Dyrektora R. Jaczyńskiego, Pani prof. B. Nalewajki oraz wszystkich uczniów, którzy przygotowali prezenty i nauczycieli, którzy dzielnie czuwali nad przebiegiem spotkania, wspierali, znosili kaprysy “gwiazd” i podnosili na duchu .

Relacja i fotografie: Szymon Ziółek (kl. 1 LO)

Więcej fotografii w galerii…