17.12.2015 r. część uczniów naszego gimnazjum i liceum wraz z gronem pedagogicznym udała się w podróż na podbój Bratysławy i Wiednia. Na twarzach uczestników wyprawy było widać ogromne podekscytowanie. Na miejscu zastała nas wielka ulewa, jednak nikt nie wystraszył się złych warunków pogodowych i szybko każdy zakwaterował się w swoim lokum.

Następnie pod przewodnictwem pani J. Będkowskiej udaliśmy się na wstępne zwiedzanie Bratysławy. Podziwialiśmy mury średniowiecznego zamku – wizytówki Narodu Słowackiego, a później zachwycaliśmy się bożonarodzeniowym jarmarkiem.

W kolejnym dniu zwiedzaliśmy Wiedeń. Miasto wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach warsztatów. Czekały tam na nas: piękno średniowiecznych katedr gotyckich, słynna kolekcja zastawy królewskiej w pałacu Habsburgów oraz historia sławnej cesarzowej Sisi. Było to wspaniałym wprowadzeniem do wieczornego jarmarku. Stoiska z regionalnymi przysmakami i pamiątkami zdawały się nie mieć końca. W powietrzu dało się odczuć zapach grzanego wina i regionalnych dań.

Następnego dnia wieczorem z żalem opuszczaliśmy targi i Bratysławę. Wszyscy jednak snuli już plany na kolejną podróż w te strony. Bez większych przeszkód autokar wraz z uczestnikami dotarł do Polski.

Wyjazd uważam za bardzo udany 🙂

Relacja: Alicja Szulc

Więcej fotografii w galerii…