Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Częstochowa oraz Urząd Miasta Częstochowy zaprosił dzieci i młodzież do udziału w  konkursie na krótki film o tematyce ekologicznej “Ja filmuję jak sortuję”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej (I kategoria)  oraz gimnazjalistów (II kategoria).  W konkursie miały brać udział zespoły uczniowskie od 3 do 5 osób. Przedmiotem konkursu było wykonanie krótkiego filmu, który w ciekawy sposób przedstawi zagadnienia związane z (do wyboru):

  • segregacją odpadów w najbliższym otoczeniu,
  • sposobami ochrony środowiska,
  • odnawialnymi źródłami energii.

Konwencja filmu była dowolna. Według regulaminu przedstawiane zagadnienia powinny być sfilmowane z wykorzystaniem muzyki, piosenki, humoru i zabawy. Film miał maksymalnie trwać 5 minut.

Nasz zespół w składzie: Dagmara Janicka, Karolina Blady i Franciszek Jeziorowski wybrał temat segregacji odpadów w najbliższym otoczeniu. Nagraliśmy kilka scenek zachęcających do segregacji odpadów, wykonaliśmy zdjęcia i plakaty z eko hasłami. Franek Jeziorowski nagrał piosenkę z ułożonym specjalnie na tą okoliczność tekstem, która posłużyła jako tło filmu. Za swój film zostaliśmy nagrodzeni I miejscem.

Relacja: Anna Blady
Zdjęcie: Marek Ciuk