Kard. WyszyńskiW nocy z 27/28 listopada br. uczniowie klas trzecich naszego liceum uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Modliliśmy się w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na czas maturalnych egzaminów w maju 2016 r. Modlitwie czuwania przewodniczył Instytut Prymasowski, który od lat, co miesiąc gromadzi się na Jasnej Górze, prosząc o dar wyniesienia na ołtarze swojego Założyciela. Wspólnota modlących się porzerzyła się także o kapłanów i wiernych z parafii św. Marii Magdaleny z Wysokiej k/Wadowic. W czasie nocnej modlitwy nasz katecheta ks. Paweł Kulasiewicz wygłosił konferencję na temat wartości i obrony życia człowieka, w kontekście Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego przygotowanych przez Prymasa Tysiąclecia na 1000-lecie Chrztu Polski. Młodzież prowadziła modlitwę różańcową oraz aktywnie włączyła się w liturgię Mszy Świętej.

Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej zawierzyliśmy wspólnoty naszych rodzin, naszej szkoły i nas samych przygotowujących się do ważnych życiowych wyzwań.