29 września uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Jasnogórskiej  udali się na wycieczkę do Warszawy, wraz z profesorami Joanną Będkowska, Justyną Niska, Anną Radecką,  Ewą Szczepanik, Barbarą Nalewajka i Krzysztofem Ułamkiem.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia i dwie relacje z tego wyjątkowego wyjazdu.

29 września odbył się wyjazd do Warszawy na wystawę „Pompeje” oraz musical „Mamma Mia” w teatrze Roma.

Wystawa zorganizowana była na Stadionie Narodowym i wszystkim bardzo się podobała. Mieliśmy okazję obejrzeć od wewnątrz życie mieszkańców Pompei, zwiedzić ich domy a nawet łaźnie 😉 W specjalnych okularach przeżyliśmy szalony zjazd ulicami walącego się miasta – większość osób rzucała się i krzyczała, ku uciesze reszty wycieczki. Dzięki filmowi w 4D mogliśmy też poczuć się jak w 79 roku, w dniu słynnego wybuchu Wezuwiusza. Nawet sam wulkan odznaczał się niezwykłą osobowością i charakterem, gdyż głos pod Wezuwiusza podkładał sam Piotr Fronczewski 😉

Wieczorem zaś spektakl „Mamma Mia”, oparty o kultowe piosenki zespołu Abba, wywołał prawdziwe owacje na stojąco. Już w trakcie trwania musicalu niektóre osoby wstawały, tańczyły i śpiewały wraz z aktorami. Ten wieczór był naprawdę niezapomniany! A mimo że od wyjazdu minęło już kilka dni, to ciągle w szkole można usłyszeć jak ktoś nuci którąś z piosenek Abby 😉

Relacja: Hela Motyl

29 września  rozpoczęliśmy naszą podróż do Warszawy. Wczesną porą, bo już o 8.30, szczęśliwi siedzieliśmy w autokarze i ruszaliśmy w stronę stolicy.

Po czterogodzinnej jeźdźcie zawitaliśmy u wrót Stadionu Narodowego, aby odbyć pierwszy zaplanowany punkt wycieczki. Ciekawi i zniecierpliwieni poszliśmy zwiedzać multimedialną wystawę o Pompejach. Dzięki efektom specjalnym mogliśmy zobaczyć jak dawniej ludzie spędzali czas w tym rzymskim mieście. Na wielu monitorach wyświetlane były różne miejsca znajdujące się w Pompejach. Następnie pani przewodnik zaprowadzila nas na krótki seans, który przybliżył nam funkcjonowanie pompejańskich łaźni. Kolejnym krokiem było oglądanie krótkiego filmiku (wizualizacji) , w którym  mogliśmy poczuć się jak w prawdziwej kolejce, pędzącej wprost do morza. Emocjonującym elementem zwiedzania było przeżycie wybuchu Wezuwiusza, które przedstawione zostało w technologi 4D. Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy do Złotych Tarasów gdzie mieliśmy czas wolny.

Przed godziną 19 udaliśmy sie do teatru Roma na długo przez nas wyczekiwany musical pt. “Mamma mia”, który okazał sie niezapomnianym przeżyciem. Efekty wyświetlane na monitorach i muzyka grana na żywo ubogacały cały spektakl. Późnym wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną, zmęczeni ale zadowoleni dzielnie znieśliśmy podróż. Do Częstochowie dotarliśmy dopiero koło pierwszej w nocy. Wycieczka okazała sie wspaniała i każdy z nas dalej nuci przeboje Abby.

Relacja: Anna Głąb i Justyna Michalczyk

 

Więcej fotografii w galerii…