Nareszcie nadszedł czas integracji.

22.09.2015r. społeczność klasy I ABCDE liceum wraz z panem dyrektorem Robertem Jaczyńskim oraz panią profesor Barbarą Nalewajką i panią profesor Anną Nitą udała się na wyjazd integracyjny do Olsztyna. Wszyscy zarażali optymizmem, chęcią spędzenia czasu razem. Już w pociągu wśród wszystkich uczestników dało się wyczuć przyjemną atmosferę. Nawet na twarzach nieśmiałych i zagubionych widoczny był uśmiech.

Po podróży pociągiem do Poraja zaczęliśmy marsz w stronę Olsztyna. Po drodze nasza grupa odwiedziła zgromadzenie „Sióstr Małego Baranka” . Mieliśmy tam czas na krótki odpoczynek, posiłek i modlitwę w kaplicy. Usłyszeliśmy tam przepiękne świadectwo siostry Noemi, które skłoniło wielu z nas do refleksji. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż.

Marsz był długi, lecz bardzo przyjemny. Pogoda nam sprzyjała. Słońce oświetlało twarze. W drodze dużo rozmawialiśmy, poznając siebie, nasze pasje i poglądy.

Gdy wszyscy razem dotarliśmy do celu znowu zawitaliśmy w najbliższej kaplicy. Śpiewem chwaliliśmy Boga.

Był też czas na zabawę. Uczniowie z wielkim zapałem tańczyli w rytm tańca belgijskiego, którego nauczyli się zaledwie przed minutą od dziewczyn z kl. A. Następnie czas wypełniła nam świetna zabawa w „mafię”.

Do domu wracaliśmy nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Miło było spędzić ten czas wśród przyjaciół i naszych nauczycieli. Ten rajd z pewnością można zaliczyć do udanych.

Relacja: Alicja Szulc kl. I A LO, zdjęcia: Szymon Ziółek

Więcej fotografii w galerii…