Listopad 23 2014 19:23:32
Nawigacja
1% podatku na szkołę

Powitanie
Witamy na stronie internetowej
Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum SPSK
im. Matki Bożej Jasnogórskiej
ul. Okólna 113
42-218 Częstochowa
tel/fax (034) 322 24 05
e-mail:
katolickiegimnazjum@poczta.onet.pl
     e-mail:
kloczestochowa@poczta.onet.pl
Złota Mila
NewsyDnia 12 września 2014 roku odbyła się 25 Jubileuszowa Złota Mila Częstochowy. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na dystansie 3 kilometrów. Anna Gałązka, uczennicy 1 klasy liceum zajęła 5. miejsce a Bartek Grabarczyk, uczeń klasy 3 gimnazjum - 6. miejsce. Dla większości było to wielkie wyzwanie, wszyscy ukończyli swój bieg. Możemy być dumni z tak wielkich osiągnięć naszych sportowców.
Warsztaty w wielkopolsce
To nie była zwykła wycieczka. Był to warsztat edukacyjny. Zajęcia szkolne, ale w plenerze. Cała nasza maturalna klasa, pod przewodnictwem naszej wychowawczyni, profesor Joanny Będkowskiej, dnia 18 września pojechała poznawać korzenie swojej Ojczyzny, dowiedzieć się o początkach Państwa Polskiego. Szkoła w plenerze trwała dwa dni i przez ten czas cofnęliśmy się oni o kilkaset lat wstecz. Zwiedziliśmy Kruszwicę, Gniezno i Poznań- miasta, które są kolebką naszej państwowości.
Wymiana polsko-niemiecka dzień piąty
O 8.45 spotkaliśmy się w szkole. Nasi koledzy uczestniczyli w lekcjach, nawet chętni byli do pisania kartkówek. Później goście wraz z nauczycielami poszli zwiedzać Jasną Górę. Wieczór pożegnalny spędziliśmy w Blachowni, w ogrodzie przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski, były śpiewy i wspaniałe smakołyki, które przygotowały nasze mamy.
Wymiana polsko-niemiecka dzień czwarty
Po dniu pełnym wrażeń przyjechaliśmy do dawnej stolicy Polski, Krakowa. Zwiedziliśmy stary Kazimierz-żydowską dzielnicę, weszliśmy do świątyni żydowskiej, poszliśmy na kirkut. Później marsz na Wawel, krakowski rynek, sukiennice. Wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Przepiękny Kraków, oświetlony i ogrzany jesiennym słońcem urzekał, ale zmęczenie dawało się we znaki zarówno nam jak i niemieckim kolegom.
Wymiana polsko-niemiecka dzień trzeci
Trzeci dzień.
to wyjątkowy dzień.
Spaliśmy w młodzieżowym schronisku. Po śniadaniu wyruszyliśmy zwiedzać obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince.
Trudno opisać to, co czuliśmy, przechodząc przez bramę ,,Arbeit macht frei", oglądając baraki, zdjęcia, krematoria, pozostawione rzeczy, walizki, zabawki... Myślę, że każdy z nas w tym miejscu czuł głębokie wzruszenie, a myśli nie pozwoliły zrozumieć, jak to możliwe, że to naprawdę się wydarzyło. Przeraża ogrom obozu, ogrom cierpienia, ogrom tragedii. CISZA - pomyślmy i pamiętajmy!!!
Wiem, że bardzo głęboko przeżyli ten dzień niemieccy koledzy - było milczenie, zaduma, łzy. To był dzień, o którym się będzie zawsze pamiętać.
Wymiana polsko-niemiecka dzień drugi
Rankiem wyruszyliśmy do Pszczyny, gdzie oglądaliśmy zagrody polskich królów puszczy żubrów i sarny. Zwiedziliśmy także zamek - przepiękny, bogato zdobiony, wspaniale odnowiony i zrekonstruowany. Następnie wyruszyliśmy do Oświęcimia - tam odpoczynek, zajęcia w grupach z niemiecką młodzieżą, w czasie których poznawaliśmy swoje zainteresowania. To był ciekawy dzień. Coraz śmielej mówimy w obcym języku, coraz milej spędza się razem czas. Już nie czujemy pierwszego skrępowania.
Wymiana polsko-niemiecka - dzień pierwszy
Goście z Niemiec po ok. 9 godzinnej podróży dotarli do naszej szkoły. Przywitaliśmy ich pysznym śniadaniem i zapoznaliśmy z polskimi rodzinami (u których nocują). Grupa uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły niemieckiej wraz z ich opiekunami uczestniczyli w naszej czwartkowej mszy. Potem goście udali się na zasłużony wypoczynek.
Wieści z tras MTB
Teren trasy w Sobkowie miał być płaski, ale okazało się, że jest inaczej. Całość dystansu poprowadziła po łąkach z bardzo nierównym podłożem. Dodatkowym utrudnieniem była wysoka temperatura. Pomimo trudności zdobyliśmy miejsca na podium: Kamil Wójcik przyjechał na metę 15 i zajął 3 miejsce w kategorii F0 a Mateusz Ułamek zajął 1 miejsce w kategorii open oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej F2. Pozostałe pozycje naszych zawodników: Maciej Stępień O:16 W:4; Jakub Obzejta O:19 W:5; Marcin Nikonowicz O:26 W:5; Piotr Piech O:27 W:4; Marek Walasik O:52 W:6; Krzysztof Ułamek O:53 W:8; Szymon Ziółek O:56 W: 8; Mateusz Zakrzewski O:73 W:11; Ania Gałązka O:80 W:4; Mateusz Uroda O:96 W:11.

Dystans 66 kilometrów w Łasku okazał się niezwykle trudny. Trasa składała się z trzech okrążeń po 22 km. Pomimo trudności trasy nasi zawodnicy osiągnęli sukces: Ania Gałązka zajęła 1 miejsce w kategorii K1. Gościnnie Bartek Świerblewski zajął 3 miejsce w M1 a Mateusz Ułamek i Tomek Rychlewski zajęli odpowiednio miejsce 1 i 2 w kategorii M2. W zawodach brali również udział: Piotr Piech, Marek Walasik, Kamil Wójcik, Marcin Nikonowicz, Krzysztof Ułamek oraz dyrektor Grzegorz Nawrocki.

Maraton w Kielcach był ostatnim w tym roku, ale bynajmniej nie należał do najłatwiejszych. Nasi kolarze ścigali się również z licencjonowanymi zawodnikami. Trasa była tak błotnista, że czasami trzeba było prowadzić rower obok siebie, ponieważ nie było innej możliwości przejazdu. Do tego wszystkiego można doliczyć dystans, który był rekordowo długi - 26.5 km. Sukcesów na podium nie zabrakło. Ania Gałązka zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Kamil Wójcik stanął na ostatnim stopniu podium w kategorii F0. Na starcie reprezentowali nas również: Mateusz Ułamek, Tomek Rychlewski (dystans FAN), Piotr Piech, Maciek Stępień, Marek Walasik, Mateusz Jasiński, Mateusz Uroda, Kuba Obzejta, Marcin Nikonowicz, Szymon Ziółek, Karolina Kasprzyk i Krzysztof Ułamek.
Sztafetowe biegi przełajowe
1 października ponad dwudziestu uczniów naszej wspólnoty szkolnej wzięło udział w Mistrzostwach Częstochowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pomimo włożonych starań nie udało się zawodnikom zająć miejsca na podium. Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych!
Wieści z poligonu:)
Kacper Fąfrowicz i Filip Strąk, uczniowie klas maturalnych, 13 września wzięli udział w ekstremalnej imprezie na poligonie w Czerwonym Borze „Grom Challange”. Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami. Pomimo młodego wieku z sukcesem pokonali tor przeszkód i wypełnili wszystkie zadania – przebiegli 15 kilometrów przez stawy i bagna z plecakami wypełnionymi prowiantem i racjami wody.
Czuwanie modlitewne klas pierwszych KLO na Jasnej Górze
Dnia 11 września br po Apelu Jasnogórskim wspólnota klasy I u stóp Maryi przeżywała swoje czuwanie. Przy modlitewnym skupieniu towarzyszyły nam słowa Ojca Świętego Franciszka, które skierował do młodych w Korei. Po różańcowym zawierzeniu rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył biskup Antoni Długosz. Kaznodzieja wyraził swoją radość, że młodzież umie dawać świadectwo swojej wiary.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Adopcja Serca - Martin

101,079 unikalne wizyty