Sierpień 31 2015 15:13:19
Nawigacja
1% podatku na szkołę

Powitanie
Witamy na stronie internetowej
Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum SPSK
im. Matki Bożej Jasnogórskiej
ul. Okólna 113
42-218 Częstochowa
tel/fax (034) 322 24 05
e-mail:
katolickiegimnazjum@poczta.onet.pl
     e-mail:
kloczestochowa@poczta.onet.pl
III Zjazd Absolwentów
Newsy
Zapraszamy Państwa na III Zjazd Absolwentów !
kliknij na zdjęcie poniżej


Podręczniki
Newsy
Zaktualizowano wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2015-2016

Gimnazjum Link

Liceum Link
Warsztaty terenowe w Ojcowskim Parku Narodowym
W dniach 27-29 maja 2015 roku klasy drugie ABCD wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyruszyliśmy w środę ok. godziny 8.30 spod szkoły, nie do końca pewni, co nas czeka... (Czytaj więcej)
Jubileusz 25-lecia KLO i 10-lecia KG
Jubileusz 25-lecia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej i 10-lecia Katolickiego Gimnazjum w Częstochowie - wspólnoty szkolne przeżywały w poniedziałek, 25 maja na Jasnej Górze. Uroczystość połączona była z nadaniem imienia Matki Bożej Jasnogórskiej Katolickiemu Gimnazjum i z poświęceniem sztandaru dla Gimnazjum... (czytaj więcej)
Zabawa andrzejkowa
Zabawa andrzejkowa - 27.11.2014r.
Z początku osowiała zabawa przeobraziła się w niezapomniany wieczór! Wszyscy bawili się znakomicie a liczba osób "podpierających ściany" w szybkim tempie uległa znacznemu obniżeniu... Dziękujemy organizatorom za tę zabawę.
Alicja Szulc
Warsztaty artystyczne
20 listopada szczęśliwi wybrańcy udali się na warsztaty artystyczne do Teatru Tańca Nowoczesnego w Bytomiu. Było to spotkanie wyjątkowe, które głęboko zapadnie w pamięć uczestników. Zajęcia praktyczne poprowadziła p. Anna Piotrowska. Warsztaty, w których uczestniczyłam, pomogły mi lepiej zrozumieć istotę własnego ciała, pokonać nieśmiałość i zintegrować się z nowo poznaną młodzieżą.
Alicja Szulc
Kurs młodego ratownika
W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy "ABC Młodego Ratownika". Każdy uczestnik po odbyciu zajęć teoretycznych i praktycznych otrzymał Certyfikat Młodego Ratownika. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i niewątpliwie wpłynie na zwiększenie świadomości młodych ludzi.
Poetyckie Krajobrazy
Maciej Szymański, uczeń drugiej klasy gimnazjum, wziął udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „poetyckie krajobrazy” w WOM-ie. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Tadeusza Różewicza.
Warsztaty w Katowicach
28 października uczniowie pierwszej klasy liceum, wraz z wychowawcą i p. Joanną Będkowską, udała się na warsztaty edukacyjne do Katowic. Pierwszym punktem programu był spektakl „Holonek”. Następnie udaliśmy się na spacer po najważniejszych zakątkach Katowic oraz na lekcję muzealną. Wszystkim obecnym wyjazd bardzo się podobał.
Kamila Szuszkiewicz
Warszawę da się lubić!
Będąc w dniach 22-24.10 na szkolnym wyjeździe edukacyjnym widziałem wszystkie najważniejsze miejsca w Warszawie. Doświadczyłem ich atmosfery, piękna i niezwykłości. Z pewnością mogę powiedzieć, że jest to tętniące życiem i historią miasto. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż Warszawa stała się na nowo "Paryżem Wschodu", z pewnością można ją lubić i ,,tutaj serce można znaleźć, tutaj serce można zgubić".
Szymon Ziółek

Konkurs Śpiewobranie
20 października to ważna data dla wszystkich osób kochających muzykę i śpiew. Na konkursie spotkali się młodzi ludzie, którzy przybyli z różnych miast. W moim odczuciu poziom konkursu był bardzo wysoki, ale pomimo tego atmosfera była przyjemna. Zuzanna Janus.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Adopcja Serca - Martin

143,240 unikalne wizyty