Maj 27 2015 23:39:08
Nawigacja
1% podatku na szkołę

Powitanie
Witamy na stronie internetowej
Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum SPSK
im. Matki Bożej Jasnogórskiej
ul. Okólna 113
42-218 Częstochowa
tel/fax (034) 322 24 05
e-mail:
katolickiegimnazjum@poczta.onet.pl
     e-mail:
kloczestochowa@poczta.onet.pl
Zabawa andrzejkowa
Zabawa andrzejkowa - 27.11.2014r.
Z początku osowiała zabawa przeobraziła się w niezapomniany wieczór! Wszyscy bawili się znakomicie a liczba osób "podpierających ściany" w szybkim tempie uległa znacznemu obniżeniu... Dziękujemy organizatorom za tę zabawę.
Alicja Szulc
Warsztaty artystyczne
20 listopada szczęśliwi wybrańcy udali się na warsztaty artystyczne do Teatru Tańca Nowoczesnego w Bytomiu. Było to spotkanie wyjątkowe, które głęboko zapadnie w pamięć uczestników. Zajęcia praktyczne poprowadziła p. Anna Piotrowska. Warsztaty, w których uczestniczyłam, pomogły mi lepiej zrozumieć istotę własnego ciała, pokonać nieśmiałość i zintegrować się z nowo poznaną młodzieżą.
Alicja Szulc
Kurs młodego ratownika
W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy "ABC Młodego Ratownika". Każdy uczestnik po odbyciu zajęć teoretycznych i praktycznych otrzymał Certyfikat Młodego Ratownika. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i niewątpliwie wpłynie na zwiększenie świadomości młodych ludzi.
Poetyckie Krajobrazy
Maciej Szymański, uczeń drugiej klasy gimnazjum, wziął udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „poetyckie krajobrazy” w WOM-ie. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Tadeusza Różewicza.
Warsztaty w Katowicach
28 października uczniowie pierwszej klasy liceum, wraz z wychowawcą i p. Joanną Będkowską, udała się na warsztaty edukacyjne do Katowic. Pierwszym punktem programu był spektakl „Holonek”. Następnie udaliśmy się na spacer po najważniejszych zakątkach Katowic oraz na lekcję muzealną. Wszystkim obecnym wyjazd bardzo się podobał.
Kamila Szuszkiewicz
Warszawę da się lubić!
Będąc w dniach 22-24.10 na szkolnym wyjeździe edukacyjnym widziałem wszystkie najważniejsze miejsca w Warszawie. Doświadczyłem ich atmosfery, piękna i niezwykłości. Z pewnością mogę powiedzieć, że jest to tętniące życiem i historią miasto. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż Warszawa stała się na nowo "Paryżem Wschodu", z pewnością można ją lubić i ,,tutaj serce można znaleźć, tutaj serce można zgubić".
Szymon Ziółek

Konkurs Śpiewobranie
20 października to ważna data dla wszystkich osób kochających muzykę i śpiew. Na konkursie spotkali się młodzi ludzie, którzy przybyli z różnych miast. W moim odczuciu poziom konkursu był bardzo wysoki, ale pomimo tego atmosfera była przyjemna. Zuzanna Janus.
Festiwal Piosenki Religijnej pt. ,,Śpiewajmy Świętemu Janowi Pawłowi II” w Wieluniu
Dnia 16 października odbył się konkurs piosenki religijnej w Wieluniu. Przybyło na niego wielu utalentowanych uczestników. Widać było, jak dobrze czuli się na scenie. Konkurs był cudowny i mam nadzieję, że w przyszłym roku też się na nim pojawię.
Zuzanna Janus
Zuzanna Janus zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Piłka ręczna
Dania 15 października odbył się turniej piłki ręcznej. W starciu wzięły udział wszystkie licea częstochowskie. Po raz pierwszy naszemu liceum udało się wyjść z grupy, uważamy to za sukces! Rozegraliśmy dwa mecze - pierwszy przegraliśmy, ale drugi zakończył się naszą wygraną, co dało nam szansę na dalszą walkę.
Z ks. Arcybiskupem w telewizji
W poniedziałek 13.10.2014r arcybiskup Wacław Depo spotkał się z uczniami naszej szkoły. Przed rozpoczęciem spotkania ekipa filmowa ustawiła kamery i przeprowadziliśmy próbę generalną.
Każdy z uczniów dostał pytanie, które miał zadać. Wszystkie pytania zostały wcześniej zapisane podczas ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży.
Po serdecznym przywitaniu ks. arcybiskupa Depo poddenerwowani i trochę zaniepokojeni obecnością kamer, zaczęliśmy zadawać pytania. A były bardzo różne. Począwszy od lekkich i prostych ,,Czy uczył ks. kiedyś uczniów?" do tych z półki trudnych np.: ,,dlaczego księża mają takie luksusowe samochody?". Arcybiskup ze spokojem i nieznikającym uśmiechem na twarzy odpowiadał na nasze pytania. Z każdą kolejną minutą schodziło z nas napięcie, a kamery przestały rzucać się w oczy. Atmosfera stała się spokojna i pełna rozluźnienia.
Po skończonej rozmowie arcybiskup pobłogosławił nas. Także my odwdzięczyliśmy się za poświęcony nam czas, pięknymi kwiatami i podziękowaniami.
Bardzo cieszę się z tego spotkania, możliwości poznania bliżej tak ważnej postaci w Częstochowskim kościele. Mam nadzieję, że na następnym spotkaniu dowiem się jeszcze więcej o pracy, innych ciekawych informacjach na temat duchowieństwa.
Z tego miejsca chciałbym także podziękować wszystkim nauczycielom i dyrekcji za zorganizowanie tego spotkania, które z pewnością nas dużo nauczyło.
Wycieczka do kościoła św. Floriana w Częstochowie
Dnia 7 października klasy pierwsze gimnazjum udały się na ciekawą wycieczkę do kościoła Św. Floriana w Częstochowie. Podczas pobytu w kościele oglądaliśmy organy i zadawaliśmy pytania Panu Organiście, który bardzo chętnie na nie odpowiadał. Kilka osób zagrało na kościelnych organach. Cała wyprawa została umilona obecnością pani Małgorzaty Strojec i pana dyrektora Roberta Jaczyńskiego.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Adopcja Serca - Martin

128,096 unikalne wizyty